eposta yazdır zoom+ zoom-

Başkanın kötü gidiş için savunması şaşırttı!

Başkanın kötü gidiş için savunması şaşırttı!

Avrupa'nın en formsuz takımı olarak dikkat çeken Benevento'da Başkan Oreste Vigorito, kötü gidişi cadılara bağladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-11-2017 19:23 - Güncelleme: 09-11-2017 19:23

İtalya Serie A’da 12 maçta 12 mağlubiyet alarak Avrupa’nın en formsuz takımı unvanının sahibi olan Benevento’da Başkan Oreste Vigorito, takımın durumu hakkında herkesi şaşkına çeviren bir açıklamada bulundu.

Logosunda cadı figürü bulunan kulübün durumuna neden olarak şehrin üzerinde dolaşan kötü güçler gösterildi.

Asla pes etmeyeceklerini ve ligde kalacaklarına inandığını söyleyen Oreste Vigorito, “Bu durumun kaynağı, şehirle her zaman bağlantılı olan kötü güçler yani cadılar… Evet, bu doğru… Batıl inançları olan biriyim” diyerek takımının kötü form durumunu hakkında şaşırtıcı bir yorum yaptı.

Adebayor isyan etti! Hep para için arıyorlar!

BENEVENTO CALCIO

İtalya’nın güneyinde yer alan 66 bin nüfuslu bir şehrin takımı… Lakaplarının stregoni, yani cadılar olmasının sebebi ise şu:

Sabato nehrinin yakınında yaşayan paganlar ve lombardlar dini törenler düzenlerdi. Bu ritüellerde bazı kadınlar etrafta zıplayarak çığlık atardı ve ağaca yılan asarlardı. Katolikler bu dini törenleri şeytani buldukları için Benevento şehrine cadılar şehri adı vermişler.

Ayrıca Romalılar MÖ 275’te rüzgarın sayesinde kazandıkları savaştan sonra şehrin ismini Malevento’dan (Kötü rüzgar) Benevento’ya (İyi rüzgar) değiştirmişler.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Başkanın kötü gidiş için savunması şaşırttı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro