eposta yazdır zoom+ zoom-

Barcelona'dan Katalan halkını destekliyoruz açıklaması

Barcelona'dan Katalan halkını destekliyoruz açıklaması

Barcelona Yönetimi, polis baskınını kınadıklarını ve Katalan halkının verdiği mücadeleyi desteklediklerini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-09-2017 19:53 - Güncelleme: 20-09-2017 19:53

İspanyol jandarması, Madrid yönetimi tarafından yasadışı ilan edilen tartışmalı bağımsızlık referandumu öncesinde Katalan hükümetinin genel merkezine baskın yapmıştı.

BAZI KURUMLARDA ARAMA YAPILDI

İspanyol haber ajansları, savcılık talimatıyla düzenlenen operasyonda jandarma ekiplerinin, Katalonya özerk yönetimi hükümetine bağlı ekonomik işler, çalışma ve sosyal güvenlik, mali işler ve dışişleri gibi bazı kurumların binalarına girerek arama yaptığını duyurmuştu.

Ulusal basında çıkan haberlerde, Katalonya Başkan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Oriol Junqueras'ın yardımcılarından Josep Maria Jove'nin gözaltına alındığı ileri sürüldü.

İspanyol jandarması, Madrid yönetimi tarafından yasadışı ilan edilen tartışmalı bağımsızlık referandumu öncesinde Katalan hükümetinin genel merkezine baskın yapmıştı.

"BARCELONA LA LİGA'DA KALAMAZ"

Bağımsızlık referandumundan başta Barcelona olmak üzere Katalan takımları da etkilenecek. La Liga Başkanı Javier Tebas, konuyla ilgili olarak Katalonya'nın bağımsızlık olması durumunda Katalon takımlarının La Liga'da mücadele edemeyeceğini açıkladı.

Javier Tebas; "Umarım ki olmaz ama Katalonya'daki bu süreç devam ederse Katalan kulüpleri İspanya'da oynayamaz. Katalonya özerk yönetimi hükümeti spor bakanının Katalan kulüplerinin İspanya veya Fransa ligini seçebileceğini açıklaması beni şaşırttı. Sanırım bu kişi, bağımsızlık sürecinde olduğu gibi tüm Katalanları kandırıyor. Bunun böyle olmadığını açıkça söylemek gerekir." şeklinde konuştu.

Bu durumda El Clasico olarak bilinen Real Madrid-Barcelona derbileri de tarihe karışacak.

BARCELONA'DAN KINAMA

Barcelona Kulübü de yaşananlar hakkında yazılı açıklama yaparak; "Barcelona kulübü, ulusu, demokrasiyi, ifade özgürlüğünü ve kendi kaderini tayin hakkını savunmadaki tarihsel yükümlülüğüne sadıktır. Ve bu hakların özgürce kullanılmasını engelleyen tüm eylemleri kınamaktadır" dedi.

Açıklamada "Barcelona kulübü Katalan halkının çoğunluğunun isteğini destekleyecek ve bunu uygar, barışçı ve örnek olacak şekilde yapacak" ifadeleri kullanıldı.

İşte o açıklama:

KINAMA

Katalan Özerk Yönetimi ise 1 Ekim'de her ne olursa olsun bağımsızlık referandumunu gerçekleştirmeye kararlı olduklarını duyurmuşlardı.

Katalonya

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Barcelona'dan Katalan halkını destekliyoruz açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 20 Eylül 2017 23:33 Türkiyede de yakın zamanda galatasaray ile trabzonu fetodan dolayı ligden ihraç edeceğiz....

    CEVAP YAZ 5 11

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro