eposta yazdır zoom+ zoom-

Bademli'de Aquatlon yarışları heyecanı

Bademli'de Aquatlon yarışları heyecanı

Son yılların gözde tatil beldelerinden Bademli'de yaz sezonu, Kumlu Mevkii'nde gerçekleştirilecek Aquatlon yarışları ile kapanacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-09-2017 11:14 - Güncelleme: 18-09-2017 11:14

Türkiye'nin Maldivleri olarak tanımlanan İzmir'in Dikili İlçesi Bademli Köyü, 24 Eylül'de "1. Minikler, Yıldızlar ve Halk Aquatlonu"na ev sahipliği yapacak.

Bademli Doğayı Koruma ve Su Sporları Derneği, Bademli Turizm Geliştirme Kooperatifi ile Bademli Muhtarlığı öncülüğünde planlanan ve Türkiye Triatlon Federasyonu'nun denetiminde gerçekleştirilecek olan müsaabakaların Minikler ve Yıldızlar branşlarında lisanslı sporcular yarışacak.

Halk Aquatlonu'na katılmak isteyenler ise kayıtlarını aynı gün 11:00-12:00 saatleri arasında yarışma alanında yaptırabilecekler.
Triatlonun kardeş disiplinlerinden olan Aquatlon, değişen mesafelerde yüzme ve koşu yarışları şeklinde gerçekleştiriliyor. Yarışlar, ülkemizde ilk köy Aquatlon organizasyonu olarak da tarihe geçecek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle gerçekleştirilecek organizasyonu Başkan Aziz Kocaoğlu da izleyecek.

Yarışmaların yüzme, koşu, sağlık ve emniyet tedbirleri İzmir Valiliği, Dikili Kaymakamlığı, TC. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile organizasyon kurulunca, Sağlık ve Ulaşım hizmetleri ise Dikili Belediyesi ve Bademli Muhtarlığı tarafından sağlanacak.

Yarışlarda ilk üç dereceyi paylaşanlara madalya ve çeşitli ödüller, diğer bütün katılımcılara da hatıra madalyonu dağıtılacak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bademli'de Aquatlon yarışları heyecanı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro