eposta yazdır zoom+ zoom-

Aykut Kocaman yapay zekayı anlattı

Aykut Kocaman yapay zekayı anlattı

Aykut Kocaman, IBM Türkiye tarafından düzenlenen ve yapay zeka konusunun ele alındığı Watson İstanbul Zirvesi'nde sunum yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-11-2017 09:14 - Güncelleme: 15-11-2017 09:14

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, IBM Türkiye tarafından düzenlenen ve yapay zeka konusunun ele alındığı Watson Istanbul Summit 2017'ye katıldı. Zirve, 1500 kişinin katılımıyla İstanbul Volkswagen Arena'da düzenlendi.

FUTBOL BİLİMİNİ ANLATTI
Tecrübeli teknik adam Aykut Kocaman da, teknolojiyi nasıl kullandığını anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Kocaman, sunumunda futbolun bilimden faydalandığını ve bu sayede birçok önemli bileşeni bir arada barındırdığına değindi. Bu bileşenlerin arasında yer alan teknik veri, taktiksel veri ve en önemlisi de insan faktörünün ne kadar önemli olduğunu anlatan deneyimli çalıştırıcı, teknolojiyi kullanarak bu bilinmeyenleri olabildiğince anlamlandırıp azaltmanın ne kadar kıymetli olduğunu belitti.

Aykut Kocaman, futbolun içerisinde yer alan verileri ekibiyle birlikte oldukça yoğun olarak inceleyip analiz ederek bu bilinmeyenlerin seviyesini nasıl daha az ve iyi hale getirebileceği konusunda her geçen gün daha çok çalıştıklarını da sözlerine ekleyerek sunumunu sonlandırdı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Aykut Kocaman yapay zekayı anlattı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 15 Kasım 2017 17:13 Peki Türkiyede futbolun nasıl bir sihirbazlık olduğunuda anlatsaymış.Şikeyi nasıl yok etdiklerini örneklerle sunsaymış.Yani bu ülkede bu kadar açık ve net bu kadar büyüklükte olan bir şikeyi yok etmek minareyi çuvala sığdırmaktan(mızrağı değil) daha zorken bunu nasıl başarmışlar.Aslında yok saymak yok anlamında değildir ama bu kadar net ve açıkken inkar ederek temizlendiklerini sanmakta çok büyük tezat değilmi.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro