YAZARLAR

Nurettin Özgenç

Nurettin Özgenç

nurettin.ozgenc@internetspor.com @NurettinOzgenc rss Eklenme Tarihi: 11 Ekim 2017 12:56 - Güncelleme: 11 Ekim 2017 13:20

Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı ‘milli ruh’u sahaya yansıttı

ŞAMPİYON!

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası (EAFF) finalinde İngiltere'yi 2-1 mağlup eden Türkiye, Avrupa şampiyonu oldu.

Vodafone Park'ta oynan maça, binlerce taraftar akın etti. Milli oyuncularımıza desteğini esirgemeyen taraftarlar, maç sonu fazlasıyla mutlu oldu.

25. dakikada Ömer Güleryüz, attığı golle Türkiye'yi 1-0 öne geçirdi ve ilk yarı böyle sona erdi.

Hayli hareketli geçen maçın son dakikasında, İngiltere skoru eşitledi. Moralleri bozmayan millierimiz 50+2'de  Osman'ın gölüyle maçı 2-1'e getirdi ve Türkiye'yi ayağa kaldırdı ve Avrupa şampiyonluğunu ilan etti. Zor şartlar altında çalışarak, bu gururu ülkemize yaşatan tüm takımıza teşekkür ediyoruz. Helal olsun..

Şimdi böyle bir sonuçla sevinince, A Milli takımımızı da düşünmeden edemiyor insan. İster istemez bir kıyaslama yapılıyor ve bunun için fazlasıyla haklı sebeplerimiz var.

Suçu teknik direktöre atmaksa faydasız. Ampute milli takımımız istedi, istediği için çalıştı, çalıştığı için kazandı.Desteklendi. Ya A millilerimiz?

İnsanlar milli takıma olan güvenini zaten kaybetmişken, zaten bir çaba olmadığını görmüşken dahi, yine de ülkemizin takımıdır diyerek kızgınlığını bir kenara koydu ve Eskişehir'akın etti.Peki ya sonuç? Lakayt tavırlı futbolcular, yeri garanti olan futbolcular,sahaya dizilemeyen, koşamayan, sahada değil kafada bitiren futbolcular, egolu başkanlar,yöneticiler, fırsatçılar.. 

Federasyon tamamıyla değişmeden, yöneticiler hangi koltukta oturduklarını idrak etmeden yürüyen A millilere artık hiçbir şekilde güven kalmamıştır.

Eski heyecan için ise fazlasıyla çaba gerekiyor. Spor yalnızca spor düşünenlerle, sonuç düşünenlerle sonuca varıyor. İçine siyaset, rant, ego, ukalalık karışınca, o spor olmaktan çıkıyor. İki takım arasındaki gelir farkına bakılırsa Ampute Milli Takımı oyuncularımızın hakkının yendiğini düşünüyorum. Bundan sonra daha dikkatli düşünülmeli, hakkı olan ödüllendirilmeli, hakkı olmayan ise uzun bir süre dinlendirilmelidir.

PRİM?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in Avrupa Şampiyonu olan Türkiye Ampute Milli Takımı'na prim vereceği iddia edildi. İddia olarak kalırsa çok acı, olur da gerçekleşirse bu bir lütuf değil, zaten olması gerekendir. Zira prim pazarlığı yapıp, beğenmeyince surat asıp, sahada performans göstermeyen oyunculara örnek olacak bir ödül layıktır Ampute millilerimize.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı ‘milli ruh’u sahaya yansıttı yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 11 Ekim 2017 19:15 ÜLKEMİZİN SON GÜNLERDEKİ DUYARLILIK KASMASIDIR. BİRÇOK VAKA GİBİ UNUTULACAKTIR. SOKAKTA YOLUNU DEĞİŞTİREN İNSANLAR VAR, DOLMUŞTA AYAKTA GİDEN ENGELLİYİ SALLAMAYANLAR VAR. SADECE BEDENSEL BİR ÖZÜR DEĞİL, ZİHİNSEL ÖZÜRLÜLERE DE SAYGISI VE HOŞGÖRÜSÜ SIFIR BİR TOPLUMDA YAŞIYORUZ. 1 HAFTA GÜNDEM OLUR, YILMAZ ÖZDİL ÜZERİNE YAZI YAZAR, SONRASINDA UNUTULUR. 1000 TANE WHATSSAPP GRUBUNDA VE İNSTAGRAMDA EKMEĞİ YENİR VE UNUTULUR. ÜLKEMİZDE BELEDİYELERİN HİZMET VERDİĞİ İSTATİSTİKİ BİR VERİDİR SADECE ENGELLİLER. SEVMEZ, HOR GÖRÜR, KIZINI VERMEZ, ARKADAŞLIK ETMESİNİ İSTEMEZ.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro