eposta yazdır zoom+ zoom-

Atatürk hangi takımlıydı tartışması yeniden alevlendi

Atatürk hangi takımlıydı tartışması yeniden alevlendi

Yıllardır bitmeyen "Atatürk hangi takımlıydı?" tartışması yine gündeme geldi. Eski hakem Veli Necdet, F.Bahçe'ye sempati duyduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-11-2017 13:32 - Güncelleme: 10-11-2017 13:32

3 büyüklerin taraftarları, Atatürk'ün vefatının 79. yıl dönümünde yine hangi takımı tuttuğunu tartışmaya başladı.

Fenerbahçelilerin sosyal medya üzerinden tartıştığı konu, bilindiği gibi yıllardır çözüme kavuşturulamıyor.

Ali Koç Fenerbahçeliler'i Anıtkabir'e götürdü

Konuyla ilgili Türkiye'nin en eski hakemi olan Veli Necdet Arığ'nın konuyla ilgili sözlerini paylaşan taraftarlar, Atatürk'ün Fenerbahçeli olduğunu iddia etti.

atatürk

BEN DE F.BAHÇELİYİM DEMİŞTİ

Atatürk'ün hiçbir kulübün mensubu, taraftarı olmadığını ifade eden Arığ, “Ancak bir kaç tane tipik örnek var. Çok kritik bir Galatasaray-Fenerbahçe maçı öncesi Köşkte yapılan bir toplantıda gündeme geldi. Galatasaraylılar el kaldırsın, kaldırdı 9 kişi, Fenerliler el kaldırsın, kaldırdı 8 kişi, işte o zaman Atatürk, 'bir de ben' dedi Fenerbahçe'ye ve 9-9 berabere oldular. Bazı kaynaklar medya mensubu arkadaşlarımız Atatürk'ün karşı yakaya geçerken Fenerbahçe kulübünü ziyaret ettiğine dair yazılar, belgeler çıkarır." dedi.

G.SARAY VE BEŞİKTAŞ'A KARŞI SEMPATİ DUYMAZDI

Arığ, "Atatürk, karşı yakaya İsmet Paşa'ya gidecekti. Giderken erken saatlerde kulübe uğradı, 'bir çay içelim' dedi. Kulüpte kimse yoktu. Etraftan haber saldılar, geldiler, ziyarette karşılanmaz mı Atatürk, bunu ben ziyaret etti şeklinde değerlendiremiyorum. İstanbul'da Galatasaray kulübünü ziyareti yoktur Atatürk'ün. Galatasaray kulübüne zaten Kurtuluş Savaşı'na katkıda bulunmadığı için pek sempatiyle bakmıyordu. Beşiktaş da zaten Saray mensuplarının kulübüydü. Saray paşalarının, bakanların, vezirlerin kulübüydü. Onlara karşı da bir sempatisi yoktu. Ancak Kurtuluş Savaşı'na katkıda bulunduğu için Fenerbahçe'ye sempati duyardı” şeklinde konuştu.

atatürk

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Atatürk hangi takımlıydı tartışması yeniden alevlendi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR22 YORUM
  • Misafir 11 Kasım 2017 07:01 Kurtulus Savasinda Sehit vermis tek kulup Eski Ismiyle IMALATI HARBIYE 1910 Istanbulda Ataturk tarafindan kurulmustur. Renklerini Barutun patlamis ve patlamamis renkleri olan Sari ve Lacivertten almis ve Renkler Ataturkun kendisince verilmis. Imalati Harbiye Takim olarak Ataturkun yaninda Kurtulus Savasinda bizzat yer almis. Ankaranin baskent olusu ile Ankaraya tasinmis .Eski IMALATI HARBIYE Turkiye Cumhuriyetiyle MAKINE KIMYA ENDUSTRISI KURUMU olarak isim degismis Ataturkun kurdugu takim ise MKE ANKARAGUCU adini almis. Tarihin yazdigi bu.Sari Beyazken sari lacivert olan takim Atanin takimi degildir.

    CEVAP YAZ 1 3

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro