Altın madalya kazanan milli takımlar havalimanında karşılaştı

İtalya'da düzenlenen Avrupa Aerobik Jimnastik Şampiyonası'ndan 2 altın, 1 gümüş madalya ile dönen Türkiye Milli Jimnastik takımı aynı saatlerde Sırbistan'dan 7 altın, 5 gümüş, ve 3 bronz madalya ile yurda dönen Boks Milli takımı ile karşılaşınca ortaya renkli görüntüler çıktı. THY'nin tarifeli seferiyle İtalya'nın Bolonya şehrinden saat 23.00 sıralarında İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen Türkiye Milli Jimnastik takımını, Federasyon As başkanı Derviş Çatalbaş ve ilgililer çiçeklerle karşıladı.

İtalya'nın Ancona şehrinde düzenlenen turnuvadan dönen sporculardan Jimnastikçi Deniz Şahin, "Çok çekişmeli bir yarışma idi. Heyecanlandım. Tabiki şimdi mutlu ve gururluyum. Hedefim daha çok çalışmak çok başarılı olmak" dedi. Madalya kazanan diğer bir sporcu Mehmet Erçoş ise şunları söyledi: "Avrupa şampiyonu olduk. Öncelikle çok mutluyum. Çünkü uzun zamandır çalışmamızın sonucunda başarıya ulaştık. Hedefim daha çok çalışıp 2018'de yapılacak dünya şampiyonasında daha iyi hazırlanmak"Avrupa şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı da "Önce arkadaşlarıma katılıyorum. Çok çetin bir yarışma geçti. 22 ülke vardı. 10. Avrupa Aerobik Jimnastik Şampiyonası düzenlendi. Çok mutluyum başarıya ulaştık. Bundan sonraki hedefimiz 2018'de aynı başarıyı sürdürmek" şeklinde konuştu.DHA kamerası aynı saatlerde Sırbistan'dan gelen Boks Milli Takımı sporcularının Türkiye Milli Jimnastik Takımı sporcuları ile karşılaşmasını görüntüledi. Bir süre sohbet eden iki milli takım sporcuları ardından hatıra fotoğraf çekildi.

Türkiye Boks Milli takımı yetkilisi ise, "Sırbistan Karadağ'da düzenlenen Balkan Şampiyonası'ndan geldik. 7 altın, 5 gümüş, ve 3 bronz madalya ile yurda döndük. iki milli takım karşılaştık. şimdi fotoğraf çekileceğiz" dedi.

Balkan Şampiyonası'nda 3. olan Milli bokscu Fecran Göbekli, madalya kazanan Türkiye Milli Jimnastik takımını tebrik ettikten sonra şunları söyledi: "Bizde 18 madalya var. 7 altın, 7 gümüş, 5 bronz şimdiki hedefim seneye Türkiye şampiyonluğu ardından Dünya şampiyonası inşallah" Karşılarında Jimnastik Milli Takımı Sporcularını gören Milli Bokscu Zehra Aslan da "Gurur duyduk yani ülkemizdeyiz. Yurtdışından geliyoruz. 3 gündür oradayız ama memleketimizi özledik. Arkadaşlarımızı görünce de gurur duyduk. Aynı zamanda" şeklinde konuştu.

  • Diğer 26 Eylül 2017 08:18
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Altın madalya kazanan milli takımlar havalimanında karşılaştı videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro