eposta yazdır zoom+ zoom-

Ali Koç'tan Zeytin Dalı Harekatı sözleri!

Ali Koç'tan Zeytin Dalı Harekatı sözleri!

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zeytin Dalı Harekatı hakkında da konuşan Ali Koç, "Ülkemiz adına doğru bir operasyon. Ancak, bu şehitler varken söyleyeceklerim yüzeysel kalıyor." dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-02-2018 22:30 - Güncelleme: 11-02-2018 22:30

Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç Sarı lacivertli kulüpteki son durumu değerlendiren ve nasıl Fenerbahçeli olduğuna dair açıklamalarda bulundu.

İşte Ali Koç'un açıklamaları:

- 11 şehit haberi aldık. Zeytin Dalı Harekatı, ülkemiz adına doğru bir operasyon. Ancak, bu şehitler varken söyleyeceklerim yüzeysel kalıyor.

- Ağabeyim Mustafa çok iyi futbol oynardı. Kamer Kaya isimli bir çalışanımız vardı. Ağabeyimle beraber Fenerbahçeli yaptı bizi.

- Sabah 5’te kuyruğa girip maça gittiğimiz de oldu. Yurt dışından arıyordum. Radyoyu telefona yaklaştırıyorlardı. Babam faturaları fark edince o iş bitti.

- 6-0’lık Galatasaray zaferimizin olduğu yıl 1907 Başkanı oldum. 2006’da şampiyonluğu kaçırdığımızda sarı kırmızı ve siyah beyaz bayraklarla Fenerbahçe’ye küfür edede gidiyorlardı yollarda. Ertesi gün kızım Leyla doğdu. O üzüntü ile doğdu mu, doğmadı mı bir şey anlamadım

ALLAH UTANDIRMASIN :  Ben ve arkadaşlarım değişik bir yola çıktık. Allah utandırmasın. Seçilirsek de seçilmezsek de Fenerbahçe’nin menfaatlerine uygun olsun.

Seçilirsem Vehbi Koç’un söylediği gibi en büyük sermayem insan sermayesi olacak. Kulüpleri günlük yönetmek değil mesele, onu işin ehli insanlara verip onları denetleyebilmek önemli. Liderler görüşlerini belirtse bile farklı düşünseler bile diğerleri aynı fikre bürünüyor. Vehbi Bey’in özelliği buydu. Herkesi dinler sonra karar verirdi.

Sporun bir ruhu var. Dil rekabet, birlik ve beraberlik. Bugün kış olimpiyatlarına bakın K.Kore ve G.Kore ortak takımla yarışıyor. Duyduğum zaman inanamıyorum. Sporun böyle bir gücü var.

FENERBAHÇE BEREKETTİR : Fenerbahçe eskiden Anadolu’ya gittiğinde bereketti. Yeniden neden olmasın? O birleştiriciliği yine yapabilir.

Kulübe son dönemde üye olanlar var. Değişim istiyorlar insanlar. Belki o ümidi bende görüyorlar. Fenerbahçe’nin üye sayısı ne kadar artarsa o kadar iyi. Benim inancım Fenerbahçe’nin üye sayısının artması. Bu bağımsızlığı artıracak. Bir heyecan var. İnşallah insanların heyecanı kursakta kalmasın.

Başakşehir Fenerbahçe maçı golleri ve geniş özeti

EN YAŞLI BREZİLYALILAR BİZDE : Teknoloji kullanımı sporun da ruhunu değiştiriyor. Diğer liglerde rekabet var. Ama bu yapıcı rekabet. Lig seviyelerini, marka değerini arttırıyorlar. Bizim de bunu yapmamız gerek. İngiltere’de müthiş bir veri analizi yapılıyor. İngiltere’de kulüplerde 74 adet kamera var. Buradaki verileri tüm kulüplere veriyorlar. Veri analizi için yapıyorlar. Biz neden bunu yapmayalım?

Futbolumuz son kontratını yapmaya gelmiş oyuncularla dolu. En yaşlı Brezilyalı oyuncuların oynadığı lig bizim ligmiş.

Avrupa’da kulüplerin zararı düşerken bizde 40 milyondan, 200 milyonun üzerine çıkmış durumda.

E-Spor’da 1907 Fenerbahçe olarak takım kurduk. Dünya şampiyonasına gittik. 300-400 milyon kişi bir maçı izliyor. Beğenin, beğenmeyin adını spor koymuşlar. Bunu takip eden müthiş bir kitle var. Seçilirsem E-Spor’u yeni bir şube yapmak istiyorum. Avrupa’da 1. sınıf bir çok kulüp buna yatırım yaptı. 1907 Fenerbahçe’nin e-spor takımı Fenerbahçe’nin. Ne zaman isterlerse alabilirler.

İlk defa mevcut başkanımızla rekabet edecek bir aday olduğu için bir heyecan var. Değişim isteyenler var. Bizden ileri ülkelerin sporda çok ciddi atılımlar var. Olimpiyatı kaybederken ben de oradaydım. Çok üzülmüştüm. Ülkeler kaynaklarını güçlü oldukları branşlara yönlendiriyorlar. Neden Türkiye bunu yapmasın?

FENERBAHÇE MARKASINI İLERİYE TAŞIYACAĞIM : Bence Fenerbahçe markasını, potansiyelini çok daha ileri taşıyacağıma inandığım için bana oy verebilirler. Olmazsa olmazımız bu camianın yeniden toparlanması. Fenerbahçe’nin en iyi dönemleri kenetlendiği dönemler. Tersi durumlarda başarısızlık olmuş. İnsanların yeniden loca, 1907 tribününe kombine almak için sıraya girmeli.

İkinci konu mali yapı. Şu anda mali yapımız sürdürülebilir konumda değil. Tek tesellimiz rakiplerimizin de aynı durumda olmalı. Büyük kulüpler doğru yönetilirse kendi kendini çevirecek konumda. Gerçekçi olmak gerek Avrupa’nın devleri ile aynı durumda olamayabiliriz. Ama Benfica, Shaktar Donetsk kadar olalım.

Türk kulüplerinin artık sermaye koyma zamanı gelmiştir. Buradaki dezavantaj kulüpler dernek statüsünde. Fenerbahçe’ye hatırı sayılır bir sermaye girişi yapacağım, yapmalıyız.

Esas sorun seçildiğimiz takdirde başlıyor. Bundan hep beraber kurtulabiliriz. Herkesin çorbada tuzu olacak. Sportif başarımız kalıcı, sürdürülebilir bir başarı olması gerek. Fenerbahçe’nin amatör şubelerdeki yapısını sürdüreceğiz. Esas sıkıntı futboldan kaynaklanıyor. Yanlış transfer politikaları kesinlikle devam ettirilemez.

Bu bütün kulüpler için geçerli. En önem verdiğim konu scouting. Büyük kulüplerin hepsi bunu yapıyor. Alt yapı olmazsa olmaz. Şimdi tohumları at 5-6-7 senede meyvesini alıyorsunuz. En az 2 döneme ihtiyacımız var. Bu da 6 sene demek. Ama bunu yaparken sportif başarı şart. Yoksa bugün bana gelsin diyenler ne derler bilinmez.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ali Koç'tan Zeytin Dalı Harekatı sözleri! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • OFLU BABA 12 Şubat 2018 03:15 ALI KOC KARSI TARAF LEBLEBI ATMIYOR ONLARDA MERMI ATIYOR 1300 KISININ OLDUGU BIR SAVASTA 11 KISININ SEHIT OLMASI ISTEMESEKTE NORMALDIR BU GUZEL VATAN ICIN SEHIT OLMAK HERKESE NASIP OLMAZ BENIMDE UC OGLUM VAR ASKERE GIDECEK

    CEVAP YAZ 2 0
  • Misafir 12 Şubat 2018 08:28 sende oturduğun yerden atma ateş düştüğü yeri yakıyor

    0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro